Titbits From Abroad
RSS RSS napište nám
Vianočný pozdrav lídra ruských komunistov občanom Ruska
8.1.2021

Vianočný pozdrav lídra ruských komunistov občanom Ruska

Vianoce, obľúbený sviatok všetkých pokolení, slávime v neobvyklých podmienkach a obmedzeniach. Už viac ako rok žijeme v osobitnom režime – skrývame svoje tváre, vyhýbame sa podaniam ruky a objatiam, zrušili sme návštevy príbuzných a priateľov, profesionálne stretnutia i služobné cesty. Dokonca významné sviatky Vianoce oslavujeme v úzkom kruhu najbližších. Doslovne ako Svätá rodina v jaskyni, ktorá sa stretla a stíchla v očakávaní slávnostnej udalosti. Som presvedčený, že väčšina z nás si pod stromčekom zaželala jedno spoločné želanie: ukončenie veľkých skúšok a návrat k normálnemu, zvyčajnému životu.
Jan Keller: Hybridní politika
29.12.2020

Jan Keller: Hybridní politika

Nejnovější kniha významného sociologa Prof. PhDr. Jana Kellera, CSc. je psána čtivě a velmi živým jazykem bez zbytečně složitého pojmového aparátu, jak jsme u autora zvyklí. Nepostrádá množství vtipných metafor, ironii a nadsázku, když se vyrovnává s pokrytectvím, přetvářkou a arogancí politiků a rádoby učenců. Bystrý čtenář bude mít pocit, že mnohé z popisovaného vlastně zná, ale nedovedl by to tak přesvědčivě a ve zkratce vystihnout bez nadbytečných slov.
Daniele Ganser: Nezákonné války
5.8.2020

Daniele Ganser: Nezákonné války

Daniele Ganser se specializuje na dějiny po roce 1945 a mezinárodní politiku a je jedním z nejvýznamnějších společenských kritiků a analytiků v Evropě. V centru jeho zájmu je otázka míru, geostrategie, vedení skrytých válek, boj o surovinové zdroje a hospodářská politika. Je zakladatelem a ředitelem Swiss Institute for Peace and Energy Research (SIPER) v Basileji. Svými publikacemi a vystupováním v médiích burcuje pozornost veřejnosti, aby se více zamýšlela nad stavem světa a nenechala se ovlivňovat zkreslenými zprávami mainstreamových médií. Ve své nejnovější publikaci se zaměřuje na aktivity NATO, které jsou zcela v rozporu s původním zaměřením Charty OSN z roku 1945, podle níž válku smí vést pouze země, která je napadena, a válka proti nějakému státu smí být vedena pouze s mandátem OSN. Již přes 70 let jsou vedeny války, které tento mandát vůbec nemají, jsou tedy nezákonné, jsou zločinem proti lidskosti, agresí prosazovanou zájmy určitých mocenských skupin. Ganser neúprosně odhaluje vlastní pozadí těchto chtěných eskalací konfliktů.
Jiří Šifrin: Bůh synergie
15.6.2020

Jiří Šifrin: Bůh synergie

O Stalinovi jinak, než velí zaprodaná móda
Milan Matouš: Vůdčí osobnosti napříč dějinami
28.5.2020

Milan Matouš: Vůdčí osobnosti napříč dějinami

Prof. PhDr. Milan Matouš, DrSc. oslaví v létě už 92 let. Produktivnější je však stále víc, než desítky mladíků. Exkurzi řadou osobností dneška i minulosti, stojících za pozornost, dokončil před pár dny. Než mu vyjde jako vázaný titul, dal nám zelenou nabídnout ji zájemcům touto cestou.
9.4.2020

Výzva vládě České republiky

Nenechat padnout krizí ohrožené podniky, významné pro celou republiku či určitý region, je v zájmu všech daňových poplatníků. Nikomu z nás neprospěje ani to, stanou-li se bezbrannou hříčkou cizích či domácích predátorů. Otázkou, jak těmto podnikům pomoci, se zabývá i ekonomický tým při krizovém štábu vlády. Vyjadřují se k ní i ústavní činitelé. Vedle myšlenek, s nimiž lze souhlasit, zaznívají názory, vyvolávající otazníky. Proto jsem inicioval otevřený dopis vládě ČR a získal k jeho podpisu osobnosti, respektované širokou veřejností. Cílem je posunout řešení otázky žádoucím směrem - a včas upozornit i na hrozící úskalí a omyly.
Olin Jurman  a kolektiv: Převrat - Pravda, fámy a lži o 17. listopadu
1.3.2020

Olin Jurman a kolektiv: Převrat - Pravda, fámy a lži o 17. listopadu

Motto: Jen naiva si může myslet, že cinkání klíčů zbořilo režim.Poručík Ludvík Zifčák Milan Růžička alias Martin Šmíd
2.12.2019

Prof. PhDr. Milan Matouš, DrSc.: Zkušenosti ze tří čtvrtin století ve straně

Leckdo duševně ustrne už po škole. Milana Matouše zdobí vnímavá duše i s devíti křížky na zádech. V armádě to dotáhl na plukovníka. V civilu na zástupce šéfa teoretické centrály KSČ. Člena-korespondenta ČSAV a lídra Socialistické akademie. Tady shrnuje cestu, jíž prošel od dětských let. Napříč křižovatkami, směrodatnými pro celou zemi. Očima vzdělaného marxisty je to poutavé panorama. I pro ty, kdo vidí to či ono jinak.
Ivo Krieshofer: Kdo vypěstoval Hitlera
18.7.2019

Ivo Krieshofer: Kdo vypěstoval Hitlera

Knihu Nikolaje Viktoroviče STARIKOVA Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina jsem přečetl jedním dechem. Vzápětí mi bylo líto, že jsem se k ní dostal téměř náhodou, a že zůstává milovníkům historie skryta. Proto jsem se rozhodl pokusit se interpretovat nejzajímavější pasáže, aniž bych dodával další informace k tématu - vlastní či odjinud. Bylo nesnadné stručně vybrat údaje z 366 stránek knihy, ale doufám, že výsledek bude inspiroval mnohé, aby si knihu opatřili a přečetli si další podrobnosti o málo známých událostech z první poloviny minulého století. Jsou totiž poučením i pro dnešek.
Michael Morris: Co nesmíte vědět!
16.5.2019

Michael Morris: Co nesmíte vědět!

Cesta, vedoucí ke vzniku knihy, kterou držíte v rukou, nebyla běžná - nikdy jsem ji totiž neměl v plánu napsat. Dá se říct, že mi ji nadiktoval sám život: v průběhu let jsem byl svědkem, jak banky doslova zničily několik mně blízkých lidí. Viděl jsem, jak můj přítel přišel na burze o celý svůj majetek. Zažil jsem, jak se při zhroucení americké banky Lehman Brothers rozplynuly v nenávratnu skromné úspory jedné starší dámy. Viděl jsem hněv, smutek, slzy a bezmocnost.
Zobrazená stránka: 1 2 3 4 5 6 [ >>]