Titbits From Abroad
RSS RSS napište nám
Pino Arlacchi:  „Kissingerův efekt“: jak USA spáchaly sebevraždu Evropy
8.5.2024

Pino Arlacchi: „Kissingerův efekt“: jak USA spáchaly sebevraždu Evropy

Henry Kissinger říkával, že být nepřítelem Spojených států může být nebezpečné, ale být jejich přítelem je smrtelné. A v případě dnešní Evropy spočívá osudovost, „Kissingerova faktoru“, v ekonomické sebevraždě, kterou jí vnutily Spojené státy a která vyvrcholila válkou na Ukrajině, dlouho připravovanou a podněcovanou. Sebedestruktivní poslání našeho kontinentu předpověděl již před dvěma stoletími Nietzsche pojmem „evropský nihilismus“.
Prof. PhDr. Stanislava Kučerová, CSc.:O hodnotách
29.8.2023

Prof. PhDr. Stanislava Kučerová, CSc.:O hodnotách

Soubor esejů o minulosti a současnosti představuje autorku jako angažovaného vědce, pedagoga, historika a především občana, jemuž nejsou lhostejné okolnosti, v nichž žijeme, kořeny, z nichž dnešek vyrůstal, a perspektivy, které se před námi otvírají.
Oskar Krejčí: Komentáře a rozhovory (4. díl)
27.8.2023

Oskar Krejčí: Komentáře a rozhovory (4. díl)

Čtvrtý díl komentářů, analýz a rozhovorů profesora Oskara Krejčího, jenž je výběrem textů za poslední zhruba dva roky.
Hampl Petr: Poctivost a kreativita. Kapitoly z buranské sociologie a volné úvahy
17.3.2023

Hampl Petr: Poctivost a kreativita. Kapitoly z buranské sociologie a volné úvahy

Velká sociologie klade velké otázky. Spojuje je jedno - odpovědi absolutně nikoho nezajímají. V této knize se autor ptá jinak. Třeba proč si děti nechaly vymýt mozky propagandou, i když jim rodiče věnovali dost času? Nebo proč politici prosazují nápady, které voliče vůbec nezajímají? Sociolog nemá lidem poskytovat výmluvy, ale má jim pomáhat rozumět silám, které ovlivňují jejich životy. Aby s nimi počítali, a případně, aby se spojili ke kolektivní akci, která jim umožní poměry změnit. Petr Hampl se o to pokouší a své články z posledních tří let, které reagují na dění ve společnosti, doplňuje o dodatečné komentáře, které je uvádí do souvislosti s odpovídajícími poznatky sociálních věd. Jeho ambicí je, aby čtenář dokázal jednotlivé události vidět v širším kontextu.
 Tomáš Klubert: Smrť sa volala Schill
2.3.2023

Tomáš Klubert: Smrť sa volala Schill

Napísať túto knihu som sa rozhodol z dôvodu, že do dnešných dní nebola publikovaná žiadna monografia, ktorá by sa zaoberala bojovou činnosťou nemeckých zväzkov a jednotiek v období Slovenského národného povstania. A prečo som si spomedzi všetkých vybral práve bojovú skupinu „Schill“? Nuž, hlavne preto, že tento improvizovaný útvar – pomenovaný podľa nemeckého národného hrdinu z obdobia napoleonských vojen1 – mal kľúčový podiel na vojenskej porážke nášho Povstania.
Daniele Ganser: Nezákonné války: Jak země NATO sabotují OSN: Kronika doby od Kuby po Sýrii
26.1.2023

Daniele Ganser: Nezákonné války: Jak země NATO sabotují OSN: Kronika doby od Kuby po Sýrii

Kniha švýcarského historika na příkladu 13 zemí popisuje, jak byly v minulosti a jsou i v přítomnosti vedeny nezákonné války a opakovaně jsou porušovány zásady vyslovené v Chartě OSN, a tím je záměrně sabotován zákaz vedení válek. Jde o otřesnou, nanejvýš aktuální výpověď.
K. Deschner: Utajované  dejiny  USA
22.5.2022

K. Deschner: Utajované dejiny USA

Všetci vieme, že dejiny USA sú kruté a veľmi krvavé, ale že to bolo a je až také hrozné a nemorálne, to sa vám ani vo sne nesnívalo. Po prečítaní tejto knihy pochopíte nielen čo a prečo sa stalo, ale aj to, čo sa teraz vo svete deje.
Wolfgang Michal: „Nezávislá Ukrajina“ a krvavá germánská expanze
19.4.2022

Wolfgang Michal: „Nezávislá Ukrajina“ a krvavá germánská expanze

Hroby dvou obskurních postav, vzývaných dnešním Kyjevem, leží v Německu. Tamní investigativní publicista dokládá, proč jde o víc než čirou náhodu.
Zobrazená stránka: 1 2 3 4 5 6 ...[ >>]