The Economic Collapse Blog: Konfiskace z účtů jako norma
Oficiální vládní strategií je to i v Kanadě
Čirá defraudace, trčící z „řešení“ kyperské bankovní krize, se nám předestírá jako unikát, který se nemá proč opakovat. Ta selanka je pro změnu čirou lží. Další z doličných předmětů, rojících se jako muchomůrky po dešti, tahá na světlo denní The Economic Collapse Blog.
Jde o Ekonomický akční plán na rok 2013 (Economic Action Plan 2013), schválený kanadskou vládou. Přijat byl sice 21. března, vznikal však po řadu předchozích měsíců. Na stránkách 144 – 145 servíruje tuto nadílku:
„Velké kanadské banky jsou zdrojem síly kanadské ekonomiky. Naše velké banky jsou rostoucí měrou úspěšné na mezinárodních trzích, čímž vytvářejí pracovní příležitosti doma.“ Poté, co politická pimprlata vysekla pukrlata tam, kde se politické karty rozdávají, přichází jádro sdělení:
„Vláda si zároveň uvědomuje potřebu zvládnout rizika, spojená se systémově významnými bankami – těmi bankami, jejichž nesnáze či kolaps by mohly způsobit rozvrat finančního systému s negativním zpětným dopadem na ekonomiku. To vyžaduje bedlivý dozor a robustní varianty sanace těchto institucí, v nichž nebudou nasazeny prostředky daňových poplatníků.“
V takových (zatím prý „nepravděpodobných“) případech bude vláda prosazovat, aby se ohrožené banky „rekapitalizovaly a vracely do životaschopného stavu cestou rychlé konverze jejich určitých závazků v jejich vlastní rizikový kapitál“. Doslova „regulatory capital“, jehož definice – dodáváme podle respektovaných Financial Times – zní takto: „množství rizikového kapitálu společností, poskytujících finanční služby, který jim umožňuje přežít jakékoli těžkosti typu tržních nebo úvěrových rizik“.
předchozí článek | další článek |