Lavrov: Kyjevské úřady zablokovaly ve svých přístavech lodě s pšenicí

Lavrov: Ukrajina zablokovala plavidla s pšenicí ve svých přístavech a nepouští je ven.

Ukrajina zablokovala desítky lodí ve svých přístavech a nepouští je ven, včetně pšenice, a nesouhlasí s návrhy Ruska stáhnout tyto lodě pomocí humanitárních koridorů, řekl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.

MUSCAT, 11. května – RIA Novosti. Ukrajina zablokovala desítky lodí v přístavech, včetně těch, které převážejí potravinový náklad, řekl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov po jednání se svým ománským protějškem Badrem bin Hamadem Al-Busaidim.

„Kyjevské úřady nepouštějí ze svých přístavů desítky lodí, včetně lodí, které mají dodávat pšenici do různých oblastí světa a dokonce zaminovaly východy z těchto přístavů, což těmto lodím znemožňuje vyplout.“

Šéf ruské diplomacie zdůraznil, že Moskva opakovaně nabízela, že zorganizuje stažení těchto lodí s potřebným zbožím přes humanitární koridory, ale ukrajinská strana nespolupracuje a západní páni  Kyjeva na to nijak nereagují.

https://ria.ru/20220511/ukraina-1787889136.html

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
Souhlas
Upozornit na
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pozor
12. 5. 2022 09:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Pre ukrofašistov sú tieto lode jednoducho zahraničné štíty, keby ich pustili preč tak ich obrana by okamžite oslabila. Z vojenského hľadiska pochopiteľný ťah na šachovnici.