Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kusturica - Cílem USA je vymazat Rusy z povrchu zemského

11. 5. 2022

Kusturica - Cílem USA je vymazat Rusy z povrchu zemského

11. 5. 2022 Janinna  

Kusturica obvinil Západ ze snahy vyhladit Rusy a Srby

Režisér Kusturica: cílem USA a NATO je vymazat Rusy a Srby z povrchu zemského.

Cílem zemí Západu je zrušit Rusko jako celek a nakonec vymazat zemi z povrchu zemského. Tento názor sdílel srbský filmový režisér a filmový herec Emir Kusturica v rozhovoru pro Izvestija.

„Vyrostl jsem ve světě, ve kterém byly neustálé války: Vietnam, Irák, Sýrie, Afghánistán, Libye. Účelem toho všeho co se děje je vymazat Rusy a Srby z povrchu zemského. To je jejich konečný cíl [Západu],“ řekl Kusturica.

Američané jsou podle režiséra připraveni zařídit „omezenou jadernou válku“, aby svůj plán uskutečnili. Jako příklad uvedl záměr západních vůdců zničit zemi během existence Sovětského svazu.

V roce 1947 měli [bývalý britský premiér Winston] Churchill a [33. americký prezident Harry] Truman plán, byl pod různými kódy, a podle tohoto plánu měli v úmyslu srovnat Sovětský svaz se zemí. A to za účasti NATO, s použitím německých válečných zajatců, organizováním jaderných úderů a v důsledku toho zničit Rusko,“ vysvětlil Kusturica.

Zdůraznil, že existence kultury je v každém smyslu existence národa. Poznamenal, že v situaci, kdy ruský a srbský národ čelí přímému pokrytectví Spojených států a západních zemí, je nutné držet se pevně svých kořenů.

Když někdo vyhazuje [ruského dirigenta Valeryho] Gergieva, chce dát Rusku najevo, že ho (Rusko) odmítá… Proto nemáme co do činění se zrušením kultury jako takové, ale se zrušením celého národa. Rusko na to musí být připraveno a v budoucnu přijmout opatření, aby se ochránilo. Nyní probíhá perestrojka unipolárního světa,“ uzavřel Kusturica.

3. března ředitel zahraniční zpravodajské služby (SVR) Sergej Naryškin řekl, že Západ usiluje nejen o oživení železné opony, ale také o zničení Ruska.

pokec24.cz