Военнослужащие ВС РФ в автомобиле колонны военной техники в Армянске - Sputnik Česká republika, 1920
Demilitarizace a denacifikace Ukrajiny
Vladimir Putin vyhlásil speciální vojenskou operaci na Donbasu. Poznamenal, že jejím cílem je chránit lidi na Donbasu, kteří jsou již osm let vystaveni zneužívání a genocidě ze strany kyjevského režimu.

Putin: Cíle speciální vojenské operace na Ukrajině jsou šlechetné a budou dosaženy

© Sputnik / Aleksey Nikolskyi / Přejít do fotobankyRuský prezident Vladimir Putin během projevu
Ruský prezident Vladimir Putin během projevu - Sputnik Česká republika, 1920, 12.04.2022
Ruští důstojníci poskytují pomoc Luhanské lidové republice a Doněcké lidové republice, jednají odvážně a kompetentně, efektivně využívají nejmodernější zbraně, uvedl ruský prezident Vladimir Putin.
„Víme, že dnes se naši důstojníci účastní speciální vojenské operace na Donbasu, na Ukrajině, pomáhají, konají hrdinsky, správně, efektivně a využívají nejmodernější typy zbraní s jedinečnými, nesrovnatelnými vlastnostmi,“ uvedl Putin během ceremonie předávání cen kosmonautům.
Ruský prezident dále uvedl, že cíle operace na ochranu Donbasu budou splněny. Tyto cíle jsou šlechetné – chránit Donbas.
„Z toho, co děláme, že pomáháme lidem, zachraňujeme je před nacisty a na druhé straně zajišťujeme bezpečnost pro samotné Rusko, je zřejmé že jsme neměli na vybranou. Je to správné rozhodnutí. A v tom, že cíle budou dosaženy, není žádných pochyb,“ sdělil Putin během rozhovoru s pracovníky kosmodromu Vostočnyj.
Ruský prezident dále sdělil, že ke střetu s protiruskými silami na Ukrajině by došlo v každém případě, byla to pouze otázka času. Kyjev veřejně odmítl plnit minské dohody a už nebylo možné se dále dívat na probíhající genocidu.
Ruský prezident se rovněž dotknul tématu protiruských sankcí. Řekl, že Rusko se nehodlá izolovat, kromě toho není možné izolovat Rusko od celého světa. Rusko bude jednoduše rozvíjet své vlastní kompetence, které dříve mohlo kupovat za zisky z ropy.
Pohled na Berlín - Sputnik Česká republika, 1920, 12.04.2022
Svět
Německá vláda odsoudila projevy rusofobie v souvislosti se situací na Ukrajině
Rusko zahájilo vojenskou operaci na Ukrajině 24. února. Prezident Vladimir Putin označil za její cíl „ochranu lidí, kteří byli v průběhu osmi let vystaveni ponižování a genocidě ze stranyjevského režimu“. Za hlavní cíl operace označili v ruském vojenském rezortu osvobození Donbasu.
Ozbrojené síly podle slov ruského ministerstva obrany útočí pouze na vojenskou infrastrukturu a ukrajinské jednotky a k 25. březnu splnily hlavní úkoly první etapy - výrazně snížily bojový potenciál Ukrajiny. Hlavním cílem je osvobození Donbasu.
Zprávy
0
Chcete-li se zapojit do diskuse,
přihlaste se nebo se zaregistrujte
loader
Chaty
Заголовок открываемого материала