Муниципальные служащие Нью-Йорка во время протеста против обязательной вакцинации - Sputnik Česká republika, 1920
Svět
Aktuální novinky a události ze zahraničí

Ve Velké Británii zůstaly zásoby plynu na devět dní

© AFP 2022 / Ben StansalLondýn
Londýn - Sputnik Česká republika, 1920, 29.10.2022
Zásoby plynu ve Velké Británii stačí na devět dní, zatímco ve Francii na 103 dní. Oznámil to 28. října britský tabloid The Daily Mirror s odvoláním na informaci British Gas.
„Ve Velké Británii zůstaly zásoby plynu na devět dní, má jedny z nejnižších zásob plynu v Evropě ve srovnání s Německem, kde stačí zásoby na 89 dní, Francií –103 dní a Nizozemskem – 123 dní,“ uvádí se ve zprávě.
Deník upozorňuje na to, že v letošní zimě mohou Britové v případě nedostatku plynu narazit na plánovaná tříhodinová odpojení elektřiny.
Podle slov šéfa britské elektroenergetické a plynové společnosti Johna Pettigrewa k odpojení elektřiny bude docházet nejspíše v lednu a v únoru, po večerech všedních dnů.
V článku se také podotýká, že energetická společnost znovu otevírá svůj podzemní plynojem Rough, který umožní zvýšit plynové kapacity ve Spojeném království o 50% a stane se pro zemi klíčovým v zimě.
Mezitím včera bylo oznámeno, že Velká Británie přestane importovat ruský zkapalněný zemní plyn (LNG) od 1. ledna 2023.
17. října bylo oznámeno, že vláda Velké Británie zablokuje tarify na elektřinu a plyn pro domácnosti na pouhých sedm měsíců, a nikoli na dva roky, jak bylo dříve slíbeno. Od května roku 2023 budou úřady pomáhat s placením elektřiny jenom těm, kdo to nejvíce potřebují.
29. srpna noviny The Independent oznámily, že podle výsledků průzkumu veřejného mínění v nadcházející zimě skoro každý čtvrtý Brit nezapojí topení kvůli rekordnímu růstu cen energie.
27. srpna noviny The Evening Standard daly Britům nestandardní rady, jak šetřit s elektrickou energií. Doporučily ucpat okna a umývat nádobí v míse.
Velká Británie a řada jiných evropských zemí narazila na růst cen energetických nosičů a potravin po zavedení sankcí proti Rusku. Západ zesílil sankční tlak na Rusko v souvislosti se speciální operací na ochranu Donbasu. Zavedená omezení však měla vážné následky pro celou světovou ekonomiku.
Zprávy
0
Chcete-li se zapojit do diskuse,
přihlaste se nebo se zaregistrujte
loader
Chaty
Заголовок открываемого материала